09 september 2022

Btw-zaak diabetische voetzorg definitief gewonnen

Goed nieuws! De langslepende btw-kwestie aangaande diabetische voetzorg door medisch pedicures is eindelijk tot een einde gekomen. En met de gewenste uitspraak: we hebben gewonnen. Op vrijdag 9 september 2022 wees de Hoge Raad een ‘arrest’ naar aanleiding van de ‘cassatieprocedure’ van de staatssecretaris van Financiën, nadat ProVoet al in 2020 het door de Belastingdienst ingestelde hoger beroep had gewonnen. De Hoge Raad heeft nu geoordeeld dat het Gerechtshof Arnhem ons terecht in het gelijk heeft gesteld. Met deze uitspraak komt een einde aan deze langdurige gerechtelijke procedure. 

Let op: bewaar je vragen voor later! Zoals onderaan in het bericht staat vermeld gaan wij vanaf nu uitgebreid uitzoeken wat deze winst voor onze leden betekent.

Hoe zat deze zaak ook alweer in elkaar?
In 2019 oordeelde de Rechtbank Gelderland dat medisch pedicures, die risicovoeten behandelen ten behoeve van diabetische voetzorg, dezelfde btw-vrijstelling mogen toepassen als podotherapeuten. De instrumentele handelingen van de medisch pedicure zijn wel degelijk van hetzelfde kwaliteitsniveau. De Belastingdienst was het hier niet mee eens en ging in hoger beroep bij het Hof Arnhem, maar dat won ProVoet. Als laatste reddingsmiddel ging de staatssecretaris van Financiën in cassatie bij de Hoge Raad en ook die procedure werd door ons gewonnen.

Hoe nu verder?
Allereerst kan vanaf nu de btw-vrijstelling worden toegepast op diabetische voetzorg door medisch pedicures. Maar daarmee zijn we er niet. Voor alle medisch pedicures die zich daarvoor hebben aangemeld zal de Belastingdienst de btw terug moeten betalen vanaf het moment waarop wij deze discussie zijn aangegaan of de pedicure zich daarbij heeft aangesloten. Daarbij zal ook de vraag opkomen of dit arrest alleen geldt voor de diabetische voetzorg. 

ProVoet gaat in overleg met Belastingdienst
ProVoet zal in overleg treden met de Belastingdienst om de gevolgen te bespreken. Helaas kan ProVoet niet voor de medisch pedicure bepalen hoeveel btw terugbetaald moet worden. Dit zijn namelijk gegevens die uit de boekhouding van de medisch pedicure moet komen, die niet bekend zijn bij de Belastingdienst of bij ProVoet. Er is dus nog wat werk aan de winkel. 

We houden je op de hoogte
Natuurlijk houden wij je op de hoogte van alle ontwikkelingen en zullen wij onze leden informeren over de afspraken die wij gaan maken met de Belastingdienst. Daarbij zullen wij ook aangeven welke gegevens je moet verstrekken aan de Belastingdienst om de teruggaaf te verkrijgen.  

Maar eerst een feestje!
Het einde is nu echt in zicht! De btw-vrijstelling is wel degelijke van toepassing en een teruggaaf van in het verleden ten onrechte betaalde btw gaan wij regelen.
 

J.S. Vogtschmidt vrijdag, september 9, 2022 - 19:13

Geweldig nieuws, goed gedaan!

P.A. Gerrits-van Heijningen vrijdag, september 9, 2022 - 21:40

Super. Nu kijken vanaf wanneer en over welke zorg we 0% op de facturen mogen doorvoeren Chapeau voor jullie vasthoudendheid

E.F.J. Boleij-Schoonderwal zaterdag, september 10, 2022 - 07:10

Proficiat Provoet .
Vanaf wanneer gaat dit in en vanaf welk jaar mogen wij de btw terug vorderen?

I.M.A. Breedeveld-van Rangelrooij zaterdag, september 10, 2022 - 08:36

Fantastisch nieuws ! Er is mij echter iets niet helemaal duidelijk. De procedure ging over de behandelingen binnen de bekostigde voetzorg (vergoeding uit de basisverzekering) . In bovengenoemd bericht wordt deze echter niet specifiek genoemd. Impliceert dit dat de vrijstelling voor alle diabetische voetzorg is? Dus ook voor behandelingen met vergoeding uit de aanvullende verzekering en/of behandelingen die niet voor vergoeding in aanmerking komen? Uiteraard bij personen die wel DM hebben, maar een lager zorgprofiel.

F.W.K. Matter-Corporaal maandag, september 12, 2022 - 10:03

Fantastisch nieuws maar idd, deze vraag heb ik ook nog. Komt vast snel meer duidelijkheid.

P.A. Gerrits-van Heijningen zondag, september 18, 2022 - 19:50

Dit vroeg ik mij dus ook af. Er zijn veel diabeten die een rekening willen terwijl de aanvullende verzekering niet dekt. Zij zetten de nota bij de belastingaangifte.

A.R.C. Van Boven zondag, september 11, 2022 - 11:11

Geweldig nieuws, maar hoe weet je of je je toentertijd hebt aangemeld?ik denk van wel,maar weet het echt niet meer.

P.C.M. Stienstra-van Eeden dinsdag, september 13, 2022 - 07:50

Herkenbaar?

M.L. Liggins donderdag, september 15, 2022 - 13:19

Inderdaad ik weet ook niet als ik wel of niet heb aangemeld? Is er een manier waar ik/wij kunnen achter komen?
En trouwens gaat dit sowieso ongeacht als je wel of niet hebben bezwaar getekend, ProVoet staat voor alle pedicures belang toch?

M.N. Martowidjojo maandag, oktober 17, 2022 - 12:07

Daar zit ik ook mee.

A. Akkermans-van de Steeg zondag, september 11, 2022 - 11:58

Goed gedaan! Betekent dit dat vanaf nu ik voor alle diabetesvoetzorg geen BTW meer hoef te rekenen? Geldt dit ook voor alle andere risicovoeten? Volgens mij betaald de podotherapeut voor geen enkele instrumentele behandeling BTW. Voorwaarden voor voetzorg uit de aanvullende verzekering wisselen ook heel erg per verzekeraar! Dus daar moet ook gelijke monniken gelijke kappen worden toegepast!

R.P. Nas maandag, september 12, 2022 - 09:59

Geweldig en terecht nieuws! Kunnen wij nu ook de btw op 0 zetten voor de diabetes patienten met zorgprofiel 0 en 1?

M.A.E. Verweij dinsdag, september 13, 2022 - 09:52

Je zou dan alleen de btw terug kunnen vragen als je indertijd je hebt aangemeld. Provoet komt toch op voor de belangen van ALLE aangesloten pedicures?

P.N. Kooistra donderdag, september 22, 2022 - 16:18

Mits je je had aangemeld voor het meedoen aan de procedure.

A. Akkermans-van de Steeg woensdag, september 14, 2022 - 15:53

De rechter kan beslissen dat teruggave gegeven moet worden voor iedereen. Is dit in dit vonnis meegenomen? Net als bij toeslagenaffaire, hier was het ook voor iedereen mogelijk om geld terug te krijgen.

L. Severins-Granzier donderdag, oktober 13, 2022 - 15:23

Nee je kon je aanmelden om
Samen met pro voet in proces tegen de belastingdienst te gaan Je kon er. Formulier downloaden en deze opsturen naar de belastingdienst
Deze instap datum telt voor jou als bezwaarmaken tegen

C.M. Hauwert donderdag, september 15, 2022 - 15:18

Eindelijk worden we erkend in deze zaak, ik hoop dat er door het Provoet Bestuur tijdens het Jubileumcongres op 15 oktober nog iets over wordt gezegd!!!???

B.M.A. Driesen donderdag, september 15, 2022 - 15:50

Dit zou ik ook graag willen weten.

B.C. Van Kins vrijdag, september 23, 2022 - 14:00

Dat zie ik ook zo

M.A.C. Van Erp donderdag, september 15, 2022 - 19:45

Hè,hè, eindelijk waardering voor hetgeen wij doen nl medisch handelen

R. Horenberg vrijdag, september 16, 2022 - 08:50

ik ook, kan het nergens terug vinden

L.G. Doubiani-Houba zondag, september 18, 2022 - 13:58

Geweldig inzet. Dank jullie wel !

A. Akkermans-van de Steeg vrijdag, september 23, 2022 - 16:21

Hoop niet dat de zorgverzekeraars nu denken dat wij op de nieuwe contracten geen inflatiecorrectie nodig hebben. Dat we die 6 euro extra door vervallen van de BTW per behandeling ook echt als uurloon kunnen toevoegen!!!

E.M.S. de Wit maandag, september 26, 2022 - 12:05

Heel fijn heel erg bedankt voor het jarenlange inzet. maar geldt dit ook voor pedicures DV/RV behandelingen?

R. De Best-Aandewiel dinsdag, september 27, 2022 - 19:07

Ik zou ook graag willen weten vanaf wanneer de BTW voor diabetes cliënten op 0 gezet kan worden. Als ik de tekst lees zou het vanaf nu mogen maar is dat ook zo?

L. Severins-Granzier woensdag, oktober 19, 2022 - 17:14

Volgens mijn accountant heeft hij een bewijs nodig van de belastingdienst
Mijn accountant heeft gebeld met de belasting dienst Zij zullen een officiel bericht sturen Kan 6-8 wkn duren
Zou af nog moet er btw betaald Zal in de eindafrekening worden meegenomen

A.F.J. Te Boekhorst-Bronsteijn vrijdag, september 30, 2022 - 18:47

Ik weet echt niet meer of ik mij toendertijd heb aangemeld. Hoe kom ik daar achter?

L. Severins-Granzier woensdag, november 16, 2022 - 15:24

Dit zou in je administratie moeten zitten Je moest het formulier ondertekenen en inzenden naar de belastingdienst

I.A. Van Gorp-van Sleeuwen zaterdag, oktober 8, 2022 - 10:01

Gefeliciteerd Provoet. Wat ik wel vind dat ik nu de facturen van de podotherapeut moet verlagen. btw moet afhalen. De podotherapeut al weinig betaald. De client bij moet betalen om aan mijn tarief te komen voor een complete behandeling. Ik krijg deze BTW niet terug maar de zorgverzekering omdat ik de BTW ontvangen heb. Of begrijp ik het verkeerd?

L. Severins-Granzier woensdag, november 16, 2022 - 15:27

Je hoeft niets te verlagen Het concult via de Podo is incl btw Dus je bedrag blijft t zelfde Jij hoeft geen btw af te dragen

M.M.H.C. Wanrooij-van de Wiel dinsdag, oktober 18, 2022 - 17:25

Hoe gaat dit dan met de inkoop van onze handschoenen en schorten etc, krijgen we deze BTW dan ook niet meer terug van de belastingdienst? Of eventueel een bedrijfsauto kopen, kan ik dan ook hiervan geen BTW meer terug vorderen? Veel onduidelijkheid nog.

L. Severins-Granzier woensdag, oktober 19, 2022 - 17:15

Dit heeft niets met de btw op DM voetzorg te maken

P.F.H. van Wamel zondag, oktober 23, 2022 - 17:58

eindelijk dit is echt topnieuws